Czym grozi zgubienie i'Phona

opublikowano: 14-01-2015, 00:00

Zdaniem naukowców z uniwersytetu w Missouri, użytkownicy i’Phone’ów źle znoszą rozstania z nimi — obniżają się u nich wówczas procesy myślenia, uwagi i pamięci. Dowiedli tego, zapraszając grupę ich fanów i prosząc ich o rozwiązanie prostych zadań. Okazało się, że gdy nie pozwolono im mieć przy sobie telefonów dotykowych, nie tylko wzrastało im ciśnienie krwi, ale też poziom lęku i dyskomfortu psychicznego. A co ważniejsze — wyniki rozwiązywanych zadań były znacznie słabsze.

— Nasze badanie sugeruje, że separacja z i’Phone’em może negatywnie wpływać na radzenie sobie z zadaniami wymagającymi pracy umysłu — powiedział Russel Clayton, autor badania. To dowód na to, że telefony z jabłuszkiem są dla niektórych użytkowników przedłużeniem własnego ja. Kiedy nie mają ich przy sobie, odczuwają pustkę, a co za tym idzie — doświadczają negatywnych stanów psychologicznych. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Czym grozi zgubienie i'Phona