Czynsze w Warszawie urosły pierwszy raz od sześciu lat

opublikowano: 19-07-2018, 22:00

Pod koniec I półrocza 2018 r. w Warszawie było dostępne 5,41 mln mkw. powierzchni biurowej, wynika z raportu CBRE.

Pod koniec I półrocza 2018 r. w Warszawie było dostępne 5,41 mln mkw. powierzchni biurowej, wynika z raportu CBRE. Do użytku oddano 15 nowych biurowców, a 70 proc. ich powierzchni było wynajęte już od pierwszego dnia. Popyt przewyższa podaż i ceny najmu w centrum stolicy urosły po raz pierwszy od 2012 r.

— Za biuro w centrum w standardzie premium trzeba zapłacić średnio 24 euro/m-c/mkw. Te ceny utrzymają się do 2020 r., gdy zostaną oddane do użytku duże projekty, które obecnie są w trakcie budowy, takie jak Varso, Generation Park, The Warsaw Hub czy Skyliner, łącznie 581 tys. mkw. — mówi Mikołaj Sznajder, dyrektor działu wynajmu powierzchni biurowych w CBRE.

Firmy wynajęły od stycznia do końca czerwca 425 tys. mkw. biur. Najwięcej jest wśród nich przedstawicieli sektora usług profesjonalnych, którzy odpowiadają za 16 proc. całkowitej powierzchni i 21 proc. powierzchni w centrum Warszawy.

173,5 tys. mkw. Takiej powierzchni biura oddano do użytku w Warszawie w I półroczu, to 65 proc. prognozy na cały rok.

11,1 proc. Taki jest współczynnik pustostanów, to najniższy poziom od lat i niższy o 2,8 pp. w stosunku do I półrocza 2017 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Nieruchomości / Czynsze w Warszawie urosły pierwszy raz od sześciu lat