Czysty zarobek rośnie o połowę

Katarzyzna Jaźwińska
opublikowano: 24-05-2005, 00:00

Central European Distribution Corporation poprawił wyniki. Będzie miał więcej pieniędzy na zapłatę za Polmos Białystok...

Firmy sprzedające mocne alkohole na polskim rynku zacierają ręce i liczą zyski. Pierwszy kwartał tego roku podsumował właśnie Central European Distribution Corporation (CEDC), amerykański dystrybutor, startujący w przetargu na Polmos Białystok. Kontrkandydatami są Polmos Lublin i Sobieski Dystrybucja.

Wyższy zysk...

CEDC osiągnął przychody na poziomie 150 mln USD, czyli o 36 proc. wyższe niż po trzech miesiącach 2004 r. Zysk netto wzrósł o 49 proc. — do 4,6 mln USD. Wynik operacyjny zaś zwiększył się o 64 proc. i sięgnął na koniec marca 2005 r. 6,7 mln USD.

— Podnosimy prognozy przychodów na 2005 r. z 600-700 mln USD do 700-720 mln USD i zysku rocznego na jedną akcję z 1,54-1,64 USD do 1,56-1,66 USD — wylicza William Carey, prezes CEDC.

...wyższa oferta

— Dzięki lepszym wynikom spółka poprawiła możliwości sfinansowania zakupu Polmosu Białystok. Inwestorzy indywidualni, kupując jego akcje na giełdzie, stracili, resort MSP stara się więc, by branżowi zapłacili jak najwięcej — mówi Bogna Sikorska, analityk BGŻ.

Analitycy przypuszczają, że inwestor strategiczny będzie musiał zapłacić za akcję Polmosu nawet 100 zł, a to oznacza, że skarb państwa dostałby od niego 700 mln zł, a łącznie z wpływami z giełdowej emisji — około 1 mld zł.

Ministerstwo rzeczywiście dwoi się i troi, by w przetargu uzyskać wysoką cenę. William Carey podał wczoraj, że CEDC złożyło 5 maja poprawioną ofertę na Polmos, zaś skarb poinformował spółkę, że chce wyłonić inwestora do końca maja. Tymczasem okazuje się, że będzie dogrywka — już trzecia.

— Inwestorzy mają złożyć poprawione oferty do 25 maja — informuje Magda Nienałtowska z biura prasowego MSP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyzna Jaźwińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Czysty zarobek rośnie o połowę