Dąbski: TV Puls zachowa społeczno-chrześcijański charakter

(Marek Druś)
22-11-2006, 20:20

Przewodniczący Rady Nadzorczej TV Puls Dariusz Dąbski zapewnił w środę, że wniosek o zmianę koncesji nie oznacza, że TV Puls chce zrezygnować ze społeczno-chrześcijańskiego charakteru stacji.

Przewodniczący Rady Nadzorczej TV Puls Dariusz Dąbski zapewnił w środę, że wniosek o zmianę koncesji nie oznacza, że TV Puls chce zrezygnować ze społeczno-chrześcijańskiego charakteru stacji.

TV Puls złożyła w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wniosek o zmianę koncesji z wyspecjalizowanej na uniwersalną. Obecnie audycje i przekazy realizujące wyspecjalizowany społeczno- religijny charakter muszą zajmować 70 proc. czasu nadawania telewizji. Gdyby zmieniono koncesję, treści te musiałyby stanowić do 20 proc. czasu antenowego stacji.

"Tematyka społeczno-chrześcijańska TV Puls zostaje zachowana w całości w zakresie wyznaczonym zapisami koncesji. Nie zmienia się ilość zadeklarowanych audycji religijnych i społeczno- chrześcijańskich. Pozwala na to formuła wnioskowanej zmiany - o koncesję uniwersalną z zachowaniem tematyki społeczno- chrześcijańskiej" - napisał Dąbski w komunikacie przekazanym PAP.

Podkreślił, że "zmiana koncesji na uniwersalną umożliwia wzbogacenie programu o dodatkowe gatunki audycji pozwalające dotrzeć do szerszego kręgu widzów, a zachowanie tematyki społeczno- chrześcijańskiej jest motywowane zamiarem utrzymania dotychczasowych odbiorców stacji".

Dąbski dodał w rozmowie z PAP, że stacja cały czas pracuje nad ulepszeniem programu: zakupuje np. nowe filmy, w planach jest także utworzenie własnego programu informacyjnego.

Znaczących zmian w TV Puls (w której głównym udziałowcem jest zakon franciszkanów) spodziewano się od końca czerwca, kiedy mniejszościowym udziałowcem stacji został jeden z największych koncernów medialnych - kontrolowany przez Ruperta Murdocha News Corporation. Analitycy rynku medialnego podkreślali wówczas, że obecna koncesja TV Puls ogranicza nadawcę, przez co nie da się zrobić z tej stacji typowo komercyjnej telewizji, dlatego już wtedy spekulowano, że stacja będzie się starać o zmianę warunków koncesji.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Dąbski: TV Puls zachowa społeczno-chrześcijański charakter