Dadzą sobie radę nawet bez TVP

Marcin Goralewski
15-02-2005, 00:00

Prywatni nadawcy wierzą, że idea wspólnej budowy infrastruktury naziemnej cyfrowej TV ma sens. Nawet bez TVP.

TVN i Polsat przyspieszyły prace nad stworzeniem Polskiego Operatora Telewizyjnego (POT), spółki zajmującej się budową i obsługą naziemnej telewizji cyfrowej. W ubiegłym tygodniu na udział w przedsięwzięciu nie zdecydowała się Telewizja Polska. Chce działać sama, przynajmniej na razie.

— To absolutnie nie oznacza, że prace nad POT zostały wstrzymane czy też projekt upadł. Zarządy TVN i Polsatu potwierdziły zainteresowanie — mówi Wiesław Walendziak, koordynator projektu, były poseł.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że szacunkowe nakłady inwestycyjne na infrastrukturę i technologię mogą pochłonąć nawet 400 mln zł.

— To słuszne kwoty — dodaje Wiesław Walendziak.

Podkreśla jednak, że największe wydatki związane będą z tworzeniem przez telewizje nowych programów. Właśnie na tym polu mają konkurować operatorzy. Wspólne stworzenie sieci ma zaś zaowocować oszczędnościami. Wstępne nakłady inwestycyjne uzależnione będą też od wyboru partnera infrastrukturalnego. Do tej pory miała być to należąca do Telekomunikacji Polskiej spółka Emitel.

— Teraz otrzymujemy nowe oferty od firm zagranicznych. Nie jest wykluczone, że z jednym z kandydatów rozpoczniemy współpracę — dodaje Wiesław Walendziak.

Z wcześniejszych zapowiedzi przedstawicieli POT wynika, że telewizja może rozpocząć nadawanie już jesienią.

— Nie wykluczam, że TVP zastuka do naszych drzwi. Wówczas jednak już na innych zasadach — mówi Wiesław Walendziak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dadzą sobie radę nawet bez TVP