Daimler z Nissanem będą produkować wspólnie auta w Meksyku

opublikowano: 27-06-2014, 20:26

Koncerny Daimler i Nissan Motor będą wspólnie produkować luksusowe pojazdy w nowej fabryce w Meksyku, która kosztować ma 1 mld EUR, informuje Bloomberg.

To największy kontrakt jak do tej pory w trwającym od czterech lat partnerstwie obu spółek. W zakładzie ma powstać do 300 tys. samochodów marki Mercedes-Benz i Infinity. Pierwsze pojazdy mają zjechać z linii produkcyjnej w 2017 r.

„Ten projekt pokazuje, jak nasza współpraca, która wystartowała w Europie, rozwinęła się na skalę globalną” – powiedział Carlos Ghosn, dyrektor generalny Nissana.

Niemiecki Daimler współpracuje z japońsko-francuskim aliansem Renault-Nissan od 2010 r. . Partnerstwo początkowo koncentrowało się na samochodach miejskich i dostawczych. Potem rozszerzone zostało o silniki i przekładnie.

Daimler i Nissan mają stworzyć do zarządzania meksykańską fabryką w pobliżu Aguascalientes joint venture z udziałami po 50 proc. Zakład może zatrudniać około 5,7 tys. osób. Produkcja modeli Infiniti ma ruszyć w 2017 r. zaś Mercedesów rok później. Osiągnięcie pełnych mocy produkcyjnych przewidziane jest na rok 2021.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu