DaimlerChrysler: 970 mln EUR za ostatni pakiet akcji Mitsubishi

(Marek Druś)
18-11-2005, 16:12

DaimlerChrysler poinformował, że pozyskał 970 mln EUR ze sprzedaży ostatniego pakietu akcji Mitsubishi Motors. Koncern spodziewa się wyższego zysku netto w tym roku w związku z transakcją.

DaimlerChrysler poinformował, że pozyskał 970 mln EUR ze sprzedaży ostatniego pakietu akcji Mitsubishi Motors. Koncern spodziewa się wyższego zysku netto w tym roku w związku z transakcją.

DaimlerChrysler poinformował o sprzedaży 12,4 proc. akcji Mitsubishi w ubiegłym tygodniu. W piątek zapowiedział, że jego zysk netto będzie dzięki transakcji o 501 mln EUR wyższy. Nie podał jednak jego prognozy.

DaimlerChrysler miał kiedyś 37 proc. akcji Mitsubishi Motors. Plan globalnego rozwoju okazał się jednak zbyt ambitny. Spółka zaczęła wychodzić z inwestycji w azjatyckie spółki. W 2004 roku sprzedała posiadany pakiet akcji koreańskiego Hyundaia.

MD, AP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / DaimlerChrysler: 970 mln EUR za ostatni pakiet akcji Mitsubishi