DaimlerChrysler miał słaby zysk netto, ale poprawił operacyjny

29-04-2004, 12:50

Zysk netto DaimlerChrysler okazał się w pierwszym kwartale o jedną trzecią niższy niż rok wcześniej. Zysk operacyjny okazał się jednak wyższy od prognozowanego przez analityków.

Piąty koncern motoryzacyjny świata poinformował o wypracowaniu w pierwszym kwartale 393 mln EUR zysku netto. Jego 33 proc. spadek to przede wszystkim skutek odpisu kosztów poniesionych na zakończony niepowodzeniem projekt budowy systemu ściągania opłat za autostrady, w którym DaimlerChrysler uczestniczył wraz z kilkoma innymi niemieckimi spółkami. Lepszy od oczekiwań okazał się zysk operacyjny spółki. Wyniósł on 1.541 mld EUR. Sprzedaż spadła o blisko 4 proc. do 32,4 mld USD.

Analitycy oczekiwali, że DaimlerChrysler zakończy kwartał 598 mln EUR zysku netto i 1,37 mld EUR zysku operacyjnego przy sprzedaży sięgającej 32,48 mld EUR. Na poprawę wyników spółki korzystnie wpłynęły rezultaty Chryslera, który miał 298 mln EUR zysku operacyjnego. Oczekiwano, że sięgnie on 161 mln EUR.

MD, Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DaimlerChrysler miał słaby zysk netto, ale poprawił operacyjny