Dajesz więcej? Nie licz na więcej

MONIKA DEKREWICZ, Bankier.pl
opublikowano: 31-07-2017, 22:00

Banki nie są skłonne do oferowania lepszych warunków na lokacie w zamian za przekazanie większego kapitału

W przypadku depozytów miesięcznych klient, który zdeponuje 100 tys. zł, otrzyma taką samą stawkę jak posiadacz dziesięciokrotnie niższych oszczędności otwierający depozyt niewymagający spełnienia dodatkowych warunków. Pierwsze miejsce w obu zestawieniach zajmuje Lokata Wielki Procent w Idea Banku z oprocentowaniem w wysokości 2,50 proc. w skali roku. W jej przypadku podstawowym warunkiem jest złożenie wniosku o otwarcie drogą internetową. 2,30 proc. w skali roku oferuje natomiast depozyt, który przed miesiącem stanowił najkorzystniejszą opcję dla zamożniejszychklientów.

Lokata Fortune w Lion’s Banku przyniesie zysk w takiej wysokości tym, którzy zdecydują się założyć konto osobiste lub są już w jego posiadaniu. Nie jest to koniec warunków, jakie stawia bank. Na wspominanym rachunku klient będzie musiał utrzymywać dodatkowe pieniądze w wysokości 10 proc. wartości lokaty przez cały okres jej trwania. Bez konta osobistego nie obejdzie się również klient, który zdecyduje się na Lokatę zakładaną przez plusbank24 w PlusBanku, która zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Stawka tej propozycji wynosi 1,40 proc. w skali roku.

Wniosek o ten depozyt można złożyć wyłącznie poprzez bankowość internetową banku. Na 3,50 proc. w skali roku mogą liczyć wyłącznie ci, którzy ulokują nie więcej niż 10 tys. zł oraz spełnią dodatkowe warunki. Lokata Logujesz-Lokujesz skierowana jest do tych, którzy dopiero rozpoczynają korzystanie z aplikacji mobilnej banku. Klient, który zainstaluje aplikację na swoim pierwszym urządzeniu, ma 7 dni na otwarcie lokaty od momentu jej aktywacji. Oczywiście, aby cieszyć się depozytem, należy być posiadaczem konta osobistego w banku. Lokata Happy od Idea Banku zajmuje drugą pozycję zestawienia lokat na 10 tys. zł z dodatkowymi warunkami. Depozyt można założyć, wybierającjeden z trzech wariantów.

W przypadku lokaty na 1 miesiąc stawka wynosi 3 proc. w skali roku. Oferta jest dostępna tylko dla nowych klientów, dlatego można zdecydować się wyłącznie na jeden okres lokaty. Atutem oferty może być brak wymogu posiadania konta. Za liderem plasuje się Lokata Profitable w Lion’s Banku na 1,50 proc. w skali roku. Jest to oferta dla klientów bez konta osobistego. Dla tych, którzy posiadają w banku ROR, przygotowany został depozyt ze stawką wyższą o 0,25 pkt. proc. Natomiast Lokata Internetowa w PlusBanku ma oprocentowanie w wysokości 1,30 proc. w skali roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MONIKA DEKREWICZ, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu