Dajmy sobie nieco czasu

DI
opublikowano: 30-09-2009, 01:08

Skarbnicy miast liczą, że nowy rynek będzie alternatywą dla dotychczasowych sposobów finansowania.

Ambroży Pawlewski

skarbnik Bydgoszczy

Jestem otwarty na wszelkie nowe pomysły. Będę obserwował nowy rynek. W Bydgoszczy dajemy sobie radę, nie mamy żadnych problemów z finansowaniem w tym roku. Za to jest jeszcze wiele do zrobienia z finansowaniem długoterminowym. Samorządy napotykają problemy ze zdobyciem kapitału na okres powyżej 20 lat. Do 10 lat nie ma problemu z bankami, o czym świadczy przykład Krakowa.

Anna Jaroszczak

Urząd Miasta Łodzi, Wydział Budżetu, Oddział Analiz i Planowania Wieloletniego

Wiemy, że dziś rusza rynek dłużnych papierów wartościowych Catalyst. Jednak do końca roku 2009 z pewnością nie będziemy z niego korzystać. Oczywiście monitorujemy rynek dłużnych papierów wartościowych. Obecnie jesteśmy w fazie przygotowywania budżetu na 2010 r. Jeżeli okaże się, że finansowanie deficytu miasta za pomocą emisji obligacji będzie tańsze od finansowania kredytami bankowymi, to będziemy zainteresowani korzystaniem z tej formy uzyskiwania środków finansowych.

Marcin Urban

skarbik Wrocławia

Doskonale znamy nowy projekt. To bardzo ciekawa propozycja dla samorządów. Oby tylko opłaty były konkurencyjne. Cena wejścia na nowy rynek w tym roku nie jest wysoka. Nie wiem jednak, czy w tym roku znajdzie się wielu chętnych, czy zdążą. Wszyscy są już na etapie dopinania budżetów na przyszły rok. Catalyst to jednak dobra alternatywa dla samorządów w kolejnych okresach budżetowych.

Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
×
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane