Dalej w trendzie bocznym

RK
opublikowano: 25-09-2006, 00:00

Po skorygowaniu ceny akcji Hygieniki o wartość prawa poboru kurs znalazł się w ostatnich miesiącach w trendzie bocznym. To rezultat sytuacji finansowej spółki, która przyczyniła się do konsolidacji powyżej poziomu 3,40 zł. Ostatnie tygodnie przyniosły wzrost ceny w kierunku średnioterminowego oporu, ale próba wybicia zakończyła się niepowodzeniem.

Warto zwrócić uwagę, że w niedługim czasie do obrotu wejdzie ponad 7 mln akcji tegorocznej emisji sprzedawanych po 1 zł. Okresowo może to wpłynąć na wzrost podaży, ale może też być bardzo dobrym okresem do akumulacji akcji przez podmioty nimi zainteresowane. Na pewno trzeba się spodziewać wzrostu obrotów, a zachowanie kursu da odpowiedź, która strona przeważa.

W krótkim terminie ważne jest, czy ce- na utrzyma się powyżej linii obrony, co zagwarantuje przynajmniej zachowa- nie trendu bocznego — do takiej próby odbioru podaży doszło na sesji w czwartek i w piątek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu