Dalian Wanda sprzedaje hotele i projekty kulturowo-tyrystyczne

Dalian Wanda Group, największy chiński deweloper i właściciel sieci kin zdecydował się pozbyć części biznesu. W ręce innego chińskiego przedstawiciela sektora nieruchomości, koncernu Sunac China Holdings trafić ma 76 hoteli oraz 91 proc. udziałów w 13-tu kulturalnych i turystycznych projektach, donosi Reuters.

Wartość umowy szacowana jest na 63,18 mld juanów (9,3 mld USD), obejmuje ona aktywa hotelowe o wartości 33,6 mld juanów i pozostałe projekty zlokalizowane w całych Chinach o wartości 29,58 mld juanów.

Zobacz więcej

Wang Jianlin Bloomberg

Informacja o transakcji wywołała spektakularny wzrost notowań akcji Wanda Hotel Development, które podrożały o ponad 150 proc. 

Wanda, należąca do Wang Jianlina, jednego z najbogatszych ludzi w Chinach, przeznaczała ponad 300 mld juanów na inwestycje kulturalne i turystyczne, które zazwyczaj obejmują parki rozrywki, centra handlowe, budynki hotelowe i mieszkalne.

Wanda powiedział, że firma Sunac z Tianjin będzie odpowiedzialna za wszystkie kredyty na projekty, ale nazwa marki i projekt pozostanę niezmienione i nadal będą obsługiwane przez Wanda.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Dalian Wanda sprzedaje hotele i projekty kulturowo-tyrystyczne