Czytasz dzięki

Dalio: wielu ludzi zbankrutuje

opublikowano: 19-03-2020, 18:58

Ray Dalio, założyciel Bridgewater Associates uważa, że epidemia koronawirusa będzie kosztować amerykańskie firmy nawet 4 bln USD, a z całego świata 12 bln USD. - Wielu ludzi zbankrutuje – ostrzegł.

- To, co się teraz dzieje, nie zdarzyło się wcześniej za naszego życia – powiedział Dalio w CNBC. – Będą ludzie, którzy bardzo dużo stracą. Potrzeba, aby rząd wydał mnóstwo pieniędzy, olbrzymie pieniądze – dodał.   

Twórca jednego z największych graczy wśród funduszy hedgingowych uważa, że pakiet stymulacyjny powinien wynosić co najmniej 1,5-2,0 bln USD. Biały Dom zaproponował pomoc wysokości 0,85-1,0 bln USD. Fed zapowiedział także wpompowanie w amerykańską gospodarką dodatkowego 1 bln USD i obniżenie kosztów pożyczania pieniędzy. Inne banki centralne także ogłosiły podobne działania. Dalio uważa jednak, że banki centralne utraciły zdolność stymulowania gospodarek kiedy stopy procentowe są na dnie. Przyznał, że Bridgewater mocno stracił kiedy doszło do wyprzedaży na rynkach wywołanej obawami o skutki epidemii koronawirusa.

- Straciliśmy gdzieś w pobliżu 10-20 proc. – powiedział. – Minęło nam to i teraz tego żałujemy. To co się zdarzyło nie pochodziło ze zwykłego miejsca, ale raczej z niezwykłego jak na powody załamania – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA