Damodaran: dziwi mnie obsesja na punkcie Fed

opublikowano: 11-07-2019, 18:16

Aswath Damodaran, guru wycen spółek uważa, że rynek przesadnie koncentruje się na działaniach Fed, a nie zwraca uwagi na to, co naprawdę istotne.

- Dziwi mnie obsesja na punkcie Fed – powiedział w CNBC Damodaran, profesor finansów w Stern School of Business na Uniwersytecie Nowego Jorku. - Przechodziliśmy już te fale śledzenia Fed w ostatniej dekadzie i patrząc wstecz, myślę że to dużo dymu, a mało realnego efektu – dodał. 

Powiedział, że z jego perspektywy większe znacznie ma to, co robią spółki. 

- Ostatecznie chodzi o wzrost i zyski, a myślę, że raporty o wynikach, które zaczną pojawiać się w przyszłym tygodniu będą miały dużo większe znaczenie niż to, co zrobi Fed – podkreślił Damodaran. - W perspektywie krótkoterminowej, Fed może spowodować jakieś efekty, ale jeśli nie pojawią się zyski, wtedy nie sądzę, aby Fed mógł wiele zrobić, aby podtrzymać ten rynek – dodał.  
 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA