Damskie szpilki od inżynierów ze SpaceX

AR, Bloomberg
11-05-2015, 15:13

Hedhunterka z jednej z firm Elona Muska założyła własny start-up. Kolegów z byłej pracy, inżynierów od rakiet, zwerbowała do... produkcji butów – donosi Bloomberg.

Szewska pasja do szukania optymalnych rozwiązań popchnęła inżynierów od przemysłu kosmicznego w kierunku... mody. W ten sposób powstał prototyp super-wygodnych "szpilek przyszłości". Nietypowy pomysł zrodził się z potrzeby – Dolly Singh pracowała jako specjalistka od HR dla producenta rakiet i spędzała całe dnie w wysokich, eleganckich, ale bardzo niewygodnych butach, oprowadzając kandydatów do pracy po hangarze produkcyjnym. Szybko zaczęła skarżyć się na bóle nóg.

SZPILKI PRZYSZŁOŚCI
Zobacz więcej

SZPILKI PRZYSZŁOŚCI

Tak wygląda prototyp butów, które mają wychodzić na przeciw potrzebom współczesnych kobiet. Bloomberg TV

Od tej pory jej celem stało się zaprojektowanie idealnych szpilek. Założyła swój start-up Thesis, ale zamiast kreatorów mody do współpracy zaangażowała świat naukowców, który przecież bardzo dobrze znała. Do jej zespołu należą między innymi: inżynier astronauta (na co dzień wciąż szef działu zabezpieczenia misji w SpaceX), chirurg-ortopeda, która rekonstruuje stopy, inżynier materiałowy oraz specjalistka od nowoczesnych technologii. Wspólnie stworzyli już prototyp butów na obcasie nowej generacji – takich, których częste noszenie nie będzie groziło kobietom bólami nóg i kręgosłupa po 30. roku życia. Produkcja "szpilek przyszłości" to tylko kwestia czasu – zapewnia Dolly Singh.

Czym buty od inżynierów różnią się od tradycyjnych? Po pierwsze: mają być wykonane ze specjalnego plastiku. Po drugie: mają mieć idealny kształt. Stopa ma się układać w nich tak, żeby każda jej cześć była obciążona równomiernie.

W tradycyjnych butach na obcasie nacisk opartej na ziemi podeszwy zbyt mocno skupia się na palcach, a w momencie uderzania obcasa o ziemię - na piętach. To prowadzi do częstych urazów, które czasem kończą się nawet interwencjami chirurgów.

Ceny butów marki Thesis mają w przyszłości rozpoczynać się od 350 USD. Pierwsza partia będzie sprzedawana nieco drożej - po 925 USD ze względu na wysokie koszty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Damskie szpilki od inżynierów ze SpaceX