Dane makro bez większego wpływu na Wall Street

opublikowano: 06-01-2014, 16:22

Mieszane dane makro nie wpłynęły w znaczący sposób na zachowanie inwestorów handlujących w poniedziałek na amerykańskich giełdach. Indeksy od początku sesyjnego dnia poddają się niewielkim wahaniom, przy czym zdecydowanie słabsze nastroje dominują w segmencie spółek technologicznych.

Z najbardziej istotnych danych makro jakie dzisiaj miały trafić na parkiet były te dotyczące wskaźnika koniunktury w branży usługowej oraz o zamówieniach w przemyśle. W pierwszym przypadku można mówić o niemiłym zaskoczeniu. Wskaźnik ISM zamiast spodziewanego wzrostu z 53,9 proc. w listopadzie do 55 proc. w grudniu spadł do 53 proc. Lepiej zaprezentował się natomiast wskaźnik zamówień. Te bowiem w amerykańskiej gospodarce zwiększyły się w listopadzie o 1,8 proc. wobec spodziewanej dynamiki rzędu 1,6 proc.

Wsparciem dla indeksu Dow Jones IA, pozwalającym na utrzymanie się średniej przemysłowej po zielonej stronie rynku są przede wszystkim papiery Boeinga i Goldman Sachs. W przypadku największego na świecie producenta samolotów aprecjacje kursu zapewnia głównie ogłoszone porozumienie spółki z największym związkiem zawodowym.

Około godziny 16.20 polskiego czasu indeks DJ IA rósł o 0,21 proc. Wskaźnik S&P500 zwyżkował o 0,1 proc. zaś Nasdaq tracił 0,34 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Dane makro bez większego wpływu na Wall Street