Dane makro wsparły Wall Street

opublikowano: 29-11-2016, 22:07

Po mało obiecującym początku, sugerującym kontynuację korekty, na amerykańskie giełdy dotarły najnowsze dane makro, które zachęciły inwestorów do kupowania akcji, co zaowocowało wzrostem wskaźników.

 Dobre nastroje utrzymały się już do końca sesji w efekcie czego indeksy odnotowały dodatnie zmiany. Na finiszu wtorkowej sesji indeks DJ IA rósł o 0,12 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zwyżkował o 0,13 proc. zaś technologiczny Nasdaq zyskiwał 0,21 proc. wspinając się w trakcie notowań na rekordowy poziom.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Początkowo negatywny wpływ na zachowanie graczy miała taniejąca wyraźnie ropa. Jej przecena sięgała nawet 4 proc. po tym jak na rynek doszły spekulacje, że OPEC nie może dogadać się w sprawie ograniczenia poziomów wydobywczych ropy. Przekładało się to na wyceny spółek paliwowo-energetycznych, które należały do najsłabszych we wtorek.

W podtrzymaniu dobrych nastrojów pomogły przede wszystkim dane o dynamice PKB Stanów Zjednoczonych w III kw. Zrewidowano ją w górę do 3,2 proc. z 2,9 proc. pierwotnego odczytu. To najlepszy wynik amerykańskiej gospodarki od 2014 r.

Dobrze przyjęte przez inwestorów zostały też dane o wzroście indeksu cen nieruchomości S&P/Case-Shiller oraz o nadspodziewanie silnej poprawie zaufania wśród amerykańskich konsumentów.

Spośród notowanych spółek warto wspomnieć o zwyżce ceny akcji Tiffany. Udziały znanego producenta odzieży i biżuterii drożały grubo ponad 4 proc. po tym jak spółka pochwaliła się w końcu pierwszym od ośmiu kwartałów wzrostem sprzedaży. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy