Dane milionów pracowników największych firm wyciekły do sieci

AD, Financial Timess
opublikowano: 21-09-2016, 15:34

Dane osobowe 5,5 mln pracowników zatrudnionych w tysiąc największych spółek publicznych w Wielkiej Brytanii wyciekły do internetu - podaje Financial Times.

O fakcie poinformowała firma Digital Shadows, sprawdzająca bezpieczeństwo wirtualne tych spółek. Znalazła w sieci tak szczegółowe dane jak hasła do emaili firmowych. Nie chce jednak ujawnić, o pracowników jakich spółek chodzi.

Zobacz więcej

Keoni Cabral/Flickr

Wiadomo natomiast, że sprawę wykryto badając dane użytkowników popularnych serwisów takich jak LinkedIn, Dropbox i MySpace. Okazało się, że ludzie rejestrowali tam konta z użyciem tych samych emaili i haseł, których używają w pracy.
Prawie 300 tys. danych osobowych zostało ukradzionych poprzez serwisy randkowe Ashley Madison i Adult Friend Finder.

Koszty wycieku danych może być olbrzymie - podsumowuje FT, przytaczając raport IBM z którego wynika, że wyciek danych od jednej firmy kosztuje ją średnio aż 4 mln USD.
Kolejna zła wiadomość jest taka, że według Digital Shadows obecna lista danych osobowych jest nowa, nie jest kopią list udostępnionych w internecie wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, Financial Timess

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dane milionów pracowników największych firm wyciekły do sieci