Dane o inflacji i produkcji zachęciły do zakupów akcji w USA

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 15-12-2006, 16:18

Po serii danych makro, amerykańskie giełdy kontynuują wzrostową tendencję, a indeks Dow Jones ustanawia kolejne rekordy intra day. To zasługa informacji o utrzymaniu inflacji w ryzach i wzroście produkcji przemysłowej.

Po serii danych makro, amerykańskie giełdy kontynuują wzrostową tendencję, a indeks Dow Jones ustanawia kolejne rekordy intra day. To zasługa informacji o utrzymaniu inflacji w ryzach i wzroście produkcji przemysłowej.

Bardzo pozytywnie zaskoczyły dane o cena konsumpcyjnych. Wskaźnik CPI w listopadzie nie zmienił się w ujęciu miesiąc do miesiąca, po spadku poprzednio o 0,5 proc. Inflacja bazowa, czyli wskaźnik, który nie uwzględnia cen paliw i żywności, wyniosła 0,0 proc., wobec 0,1 proc. w poprzednim miesiącu. Analitycy oczekiwali wzrostu wskaźnika CPI o 0,2 proc. i poziomu inflacji bazowej wysokości 0,2 proc.

Dodatkowo, mimo że specjaliści nie oczekiwali zmiany, listopadzie produkcja przemysłowa zwiększyła się o 0,2 proc.

W pierwszej fazie notowań rośnie kurs Ciena, spółki produkującej sprzęt telekomunikacyjny, której rekomendację z trzymaj do kupuj podniósł Deutsche Bank.

Z podobnych powodów zwyżkują notowania Lowe's Companies. W tym przypadku lepszą ocenę inwestycyjną wystawili specjaliści z Bear Stearns

WST

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane