Dane o PKB w USA za II kw. 2009 kluczowe dla rynków

PAP
31-07-2009, 09:51

Inwestorzy w piątek na światowych rynkach finansowych oczekują na dane o PKB w USA za II kw. 2009 r. Wyniki tych danych będą miały wpływ na notowania złotego oraz polskich obligacji.

"Otwieramy się na poziomach z czwartku i jest to blisko istotnego wsparcia na poziomie 4,15 złotego za euro. Ten poziom wsparcia dla euro jest silnym ograniczeniem dla złotego w krótkim terminie" - powiedział PAP Marcin Bilbin z Pekao SA.

Dane z USA są bardzo istotne dla piątkowych notowań PLN.

"Wydarzeniem dnia będzie piątkowa publikacja danych o PKB w USA za II kw. 2009 r. Jeżeli dane potwierdzą oczekiwania analityków i wskażą na wyhamowanie tempa kurczenia się amerykańskiej gospodarki, to może być to sygnał do ataku na poziom 4,15 za euro" - napisali analitycy z Banku BPH w porannym komunikacie.

"Gorszy od oczekiwań odczyt może spowodować znaczące pogorszenie sentymentu i popchnąć kurs złotego w okolice 4,20 za euro" - napisano.

Również inwestorzy na rynku obligacji będą oczekiwać na odczyt danych z USA.

"Podobnie jak cały świat, krajowi inwestorzy będą w piątek śledzili dane o amerykańskim PKB w II kw. 2009 r. W przypadku gorszego od oczekiwań odczytu bardzo prawdopodobny jest wzrost awersji do ryzyka, a w konsekwencji rentowności polskich obligacji" - napisali analitycy z Banku BPH.

"Zgodne z oczekiwaniami lub nieco lepsze dane nie powinny z kolei znacząco umocnić polskiego długu ze względu na relatywnie dużą skalę wcześniejszych wzrostów cen. Inwestorzy będą również oczekiwali na ogłoszenie kalendarza podaży krajowych papierów w sierpniu" - napisano.

W piątek o 14.30 w USA zostaną podane dane o PKB za II kw. 2009 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Dane o PKB w USA za II kw. 2009 kluczowe dla rynków