Dane o zapasach ropy i produkcja OPEC wpływają na ceny na rynkach paliw

  • PAP
opublikowano: 02-08-2018, 08:35

Dane o zapasach paliw w USA i produkcji surowca przez OPEC to dwa główne czynniki kształtujące sytuację na rynku paliw - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 67,97 USD.

Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 39 centów do 72,78 USD za baryłkę.

Na Międzynarodowej Giełdzie Energii w Szanghaju ropa bez zmian po 503,3 juanów za baryłkę.

Amerykański Instytut Paliw (API) podał we wtorek w swoim niezależnym raporcie, że zapasy ropy w USA w ubiegłym tygodniu wzrosły o 5,59 mln baryłek.

Z kolei Departament Energii USA (DoE) oficjalnie zakomunikował, że zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu wzrosły o 3,8 mln baryłek, czyli 0,9 proc., do 408,74 mln baryłek.

Ankietowani przez Bloomberga analitycy oczekiwali tymczasem spadku zapasów o 3 mln baryłek.

Na rynku pojawiły się też informacje o wysokiej produkcji ropy przez kraje OPEC oraz Rosję.

Arabia Saudyjska zwiększyła w lipcu produkcję ropy o 230 tys. baryłek dziennie - do 10,65 mln b/d. Więcej ropy dostarczały też Nigeria i Irak.

Z kolei Rosja podwyższyła w lipcu dostawy ropy o 140 tys. b/d - do 11,21 mln b/d.

W ciągu dwóch poprzednich sesji ropa WTI na NYMEX w Nowym Jorku staniała o 2,47 USD, czyli o 3,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu