Dane przeszły bez echa

  • Konrad Ryczko
26-07-2013, 00:00

Komentarz walutowy

Ostatnie sesje na rynku walutowym stały pod znakiem ograniczonej aktywności inwestorów. Szansą na przełamanie impasu były wczorajsze publikacje danych makroekonomicznych, jednak zbyt wysokie oczekiwania rynków spowodowały, że zarówno niemiecki indeks IFO, jak i brytyjski wstępny odczyt PKB za II kwartał okazały się jedynie zgodne z konsensem. W pierwszym przypadku inwestorzy mieli nadzieję, że po lepszych wskazaniach przemysłowego PMI przedsiębiorcy w Niemczech zdecydują się zwiększyć zamówienia. W przypadku gospodarki brytyjskiej część uczestników liczyła na lepszy odczyt, który pozwoliłby realnie myśleć o powolnym wycofywaniu się Banku Anglii z programów stymulacyjnych.

Również, zdawałoby się kluczowe z punktu widzenia polityki Fedu, dane z amerykańskiego rynku pracy były bliskie szacunkom analityków. Wakacyjny marazm trwa, a główny rynkowy scenariusz w postaci spekulacji pod ograniczenia programu QE przez Fed zdaje się na tyle odległy, że inwestorzy wyczekują kolejnych bardziej istotnych wskazań z amerykańskiej gospodarki. Również w przypadku złotego jesteśmy świadkami ograniczonej aktywności inwestorów. Owszem, ostatnie sesje przyniosły korektę i podwyższoną zmienność, jednak jest to w dużej mierze wynik płytkości rynku, a nie realnych przepływów kapitału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konrad Ryczko DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dane przeszły bez echa