Dane z USA nie wpłynęły na rynek FX

DI, PAP
opublikowano: 27-12-2007, 16:42

Słabe dane Departamentu Handlu USA nie wpłynęły znacząco na rynek walutowy w Polsce. Rynek obligacji powinien pozostać stabilny aż do pierwszego tygodnia Nowego Roku.

"Z powodu świąt ruchy na rynku FX są nieduże. Niewielkie przepływy mają związek z kilkoma klientami. Słabe dane z USA o zamówieniach spowodowały spadek kontraktów terminowych na Dow Jones, jednak na razie nie wpłynęły na kurs euro wobec złotego; osłabiły jedynie dolara" - powiedział Bogumił Modzelewski z BGK.

Rynek długu również nie zareagował na dane z USA.

"Rynek czeka na Nowy rok. Na polskiej krzywej rentowności nie odnotowaliśmy żadnych znaczących zmian. Ponieważ dane z USA były dużo słabsze niż oczekiwano, tamtejsze rynki spodziewają się redukcji stóp procentowych. W tej chwili nie ma to jednak wpływu na sytuację w Polsce. Złoty jest ciągle na podobnych poziomach - ok. 3,6060. Na rynku silnie odczuwalny jest sentyment redukowania ryzyka przed końcem roku" - powiedział Sebastian Cichy z BNP Paribas.

W czwartek Departament Handlu USA podał, że zamówienia na dobra trwałego użytku wzrosły w USA w listopadzie o 0,1 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca. Analitycy spodziewali się, że zamówienia wzrosną o 2,0 proc. Natomiast zamówienia, z wyłączeniem środków transportu, spadły w XI o 0,7 proc., podczas gdy poprzednio spadły o 0,9 proc. po korekcie. Tu analitycy spodziewali się wzrostu o 0,5 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane