Dane z USA rozczarowały

Tadeusz Stasiuk
27-05-2011, 00:00

W czwartek inwestorzy czekali na dane o tempie wzrostu amerykańskiej gospodarki w pierwszym kwartale i liczbie nowych bezrobotnych. W Europie dominował wyważony optymizm. Z trzech największych rynków Starego Kontynentu, najspokojniej było w Londynie. Bardziej nerwowo było w Paryżu i Frankfurcie, co doprowadziło nawet do przeceny indeksów. Publikacja danych z USA rozczarowała. To zagęściło atmosferę i dodało sił sprzedającym.

Wśród spółek dobrze prezentował się Man Group, największy na świecie publiczny fundusz hedgingowy. Wycena akcji rosła momentami o ponad 3 proc. po informacji, że zysk spadł mniej niż zakładali specjaliści oraz o wzroście aktywów klientów. Chętnie kupowano papiery Nobel Biocare. Analitycy Morgan Stanley podwyższyli rekomendację dla walorów producenta implantów dentystycznych z "niedoważaj" do "przeważaj". Wzięciem cieszyły się również udziały Elan Corp., irlandzkiego producenta farmaceutyków. Dyrektor wykonawczy koncernu zapowiedział, że spółka może w kolejnych sześciu miesiącach podpisać nowe umowy licencyjne. Na drugim biegunie znalazły się akcje Bayera. Analitycy UBS obniżyli zalecenie dla akcji grupy farmaceutyczno-chemicznej do "neutralnie" z "kupuj".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dane z USA rozczarowały