Dane z USA ustawią końcówkę sesji na GPW

(Artur Szymański)
opublikowano: 03-06-2005, 11:52

WIG20 naruszył poziom osławiony poziom 1930 pkt, ale jak na razie nie doszło do przekonującego jego przebicia. Za wzrostem nie poszły wysokie obroty i w miarę upływu czasu indeks osunął się niżej.

WIG20 naruszył poziom osławiony poziom 1930 pkt, ale jak na razie nie doszło do przekonującego jego przebicia. Za wzrostem nie poszły wysokie obroty i w miarę upływu czasu indeks osunął się niżej.

Na otwarciu kupujący podjęli śmiałą próbę pokonania ważnego oporu, ale do gry nie przyłączyli się najwięksi inwestorzy co pokazują umiarkowane obroty. Po półtorej godzinie sesji, na akcjach spółek tworzących WIG20 handel wyraża się kwotą 95 mln zł. To trochę za mało, aby pokonany został poziom, który w poniedziałek, wtorek i czwartek hamował bycze zapędy.

W dalszej części sesji najbardziej prawdopodobny scenariusz to oscylowanie indeksu wokół 1930 pkt w oczekiwaniu na ważny raport z amerykańskiego rynku pracy. Zostanie on podany do wiadomości o godzinie 14.30. Dane o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym w maju powinny rozstrzygnąć o finiszu sesji. Wczorajsza liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych była gorsza od oczekiwań analityków, co studzi nastroje przed dzisiejszym raportem.

Z największych spółek warszawskiej giełdy dobrą passę kontynuuje KGHM. Wczoraj kurs miedziowego kombinatu skoczył o ponad 5 proc. po tym jak Jacek Socha, minister skarbu powiedział, że spółka powinna wypłacić wyższą dywidendę. Dziś notowania zyskują kolejne ok. 1,5 proc. Zdecydowanie lepiej niż wczoraj zachowuje się PKN Orlen. W czwartek kurs stracił na zamknięciu 0,2 proc., dziś odbija na około 1 proc. przy najwyższych na rynku obrotach.

Rolę kotwicy odgrywają dziś natomiast Telekomunikacja Polska i PKO BP. Kursy obu firm nieznacznie tracą, lecz przy niewielkich obrotach. Wczorajszy wzrost oddaje dziś częściowo Prokom. Dużymi obrotami może się pochwalić ING BSK, wyższe ma tylko płocka rafineria. Wysoka wartość wymiany akcji banku jest jednak zasługą umówionych transakcji między dużymi akcjonariuszami. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane