Dania: nie będzie łatwiej zatrudnić wykwalifikowanego obcokrajowca

opublikowano: 30-10-2018, 08:45

Propozycja ułatwienia zatrudniania przez duńskie firmy wykwalifikowanych obcokrajowców nie uzyskała politycznego poparcia.

Rząd Danii chciał zmian w regułach wynagrodzenia, co otworzyłoby firmom drogę do zatrudniania wykwalifikowanych pracowników spoza Unii Europejskiej. Propozycji sprzeciwiła się jednak opozycyjna partia socjaldemokratyczna, a także koalicyjna Duńska Partia Ludowa. Główną przeszkodą okazał się postulat obniżenia minimalnego wynagrodzenia dla pracowników pochodzących z 12 krajów z 418 tys. DKK do 330 tys. DKK. 

- Nie chcemy otwierać Danii dla nisko wynagradzanej siły roboczej. Uważamy, że uczciwie jest powiedzieć, że jeśli ludzie nie mogą zarobić 185 koron (107,40 zł) na godzinę plus składka emerytalna, nie powinni mieć zgody na pracę tutaj – powiedział Mattias Tesfaye, rzecznik Partii Socjaldemokratycznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.dk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu