Dania przekazała Kenii darowiznę w postaci szczepionek przeciwko COVID-19

  • Paweł Makosz
opublikowano: 22-06-2021, 12:39

Kenia otrzymała 358 700 szczepionek. Dzięki temu afrykański kraj będzie mógł przyspieszyć swój program szczepień przeciwko COVID-19,.

fot. iStock

Partia jest pierwszą darowizną w postaci szczepionek od Danii, poinformował ambasador tego kraju, Ole Thonke. W zeszłym roku Kenia otrzymała 1,02 mln dawek szczepionek AstraZeneca od Covax i kolejne 100 tys. dawek dzięki darowiźnie z Indii.

Do poniedziałku naród wschodnioafrykański zaszczepił 1 187 663 osób, a 192 093 z nich otrzymało drugi zastrzyk - wynika z danych ministerstwa zdrowia. Tylko około 0,7 proc. dorosłych jest w pełni zaszczepionych. Do tej pory władze potwierdziły 179 293 zakażenia koronawirusem i 3 461 zgonów z powodu pandemii.

– Zużyliśmy wszystkie szczepionki, pozostało nam tylko 5 tys. zastrzyków i jesteśmy pewni, że zostaną one wykorzystane w najbliższych dniach. Gdybyśmy nie otrzymali tej darowizny dzisiaj, nie mielibyśmy szczepionek w najbliższych tygodniach – powiedziała Susan Mochache, główny sekretarz w kenijskim Ministerstwie Zdrowia.

W najbliższych tygodniach Kenia otrzyma jeszcze około 180 tys. szczepionek od Covax. Ponadto, Ministerstwo Zdrowia jest w trakcie zamawiania 10 mln dawek Johnson & Johnson, które mają dotrzeć do kraju w sierpniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane