Danone dokupuje akcje Bright Dairy & Food

(Tadeusz Stasiuk)
03-03-2005, 08:57

Grupa Danone zwiększyła ponad dwukrotnie swoje udziały w chińskim przedstawicielu branży spożywczej Bright Dairy & Food, który notowany jest na giełdzie w Szanghaju.

Grupa Danone zwiększyła ponad dwukrotnie swoje udziały w chińskim przedstawicielu branży spożywczej Bright Dairy & Food, który notowany jest na giełdzie w Szanghaju.

Obecnie francuski gigant kontroluje 9,7 proc. akcji. Nabycie walorów od dwóch akcjonariuszy kosztowało Danona 24 mln USD. Po sfinalizowaniu transakcji, Danone Asia zostanie trzecim pod względem wielkości udziałowcem chińskiego producenta żywności. Rynek Państwa Środka jest bardzo atrakcyjny. Od ponad sześciu lat roczny wzrost popytu na produkty, które posiada w swoim asortymencie Danone wynosi około 14 proc. W minionym roku Bright Dairy & Food zarobił na czysto blisko 40 mln USD notując 12,6-proc. wzrost. Spadł jednak zysk przypadający na akcję, z uwagi na zwiększenie ich ilości z 651,2 mln do 1 mld.

 

WST, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Danone dokupuje akcje Bright Dairy & Food