Czytasz dzięki

Danske Bank: Fed dokona pięciu obniżek stóp

opublikowano: 20-08-2019, 15:07

Analitycy Danske Banku prognozują, że Fed dokona pięciu obniżek stóp procentowych, po 25 pkt. bazowych każda, do kwietnia 2020 roku.

Jeśli prognoza Danske Banku się sprawdzi, główna stopa zostanie obniżona w USA do 0,75-1,0 proc.

- Wskaźniki gospodarcze poza USA są słabe – wskazują analitycy. - Choć inflacja CPI zaskoczyła w ostatnich miesiącach skalą wzrostu, to bazujące na rynku oczekiwania inflacyjne są niskie i trudno dostrzec powody, czemu inflacja miałaby się wyrwać spod kontroli w bliskiej perspektywie – dodali.

Danske Bank nie spodziewa się sygnału z Fed o planowanym luzowaniu. Analitycy oczekują natomiast kontynuacji obecnej praktyki działań ad hoc.

- Naszym zdaniem, wzrost gospodarczy USA osiągnął już szczyt i prawdopodobnie spowolni, ale nie oczekujemy recesji widocznej w danych w bliskim czasie – poinformowali.

Rynek finansowy spodziewa się obniżki stop o 25 pkt. bazowych we wrześniu i prawdopodobnie jeszcze jednej przed końcem roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane