Danske Bank ma tymczasowego prezesa

opublikowano: 01-10-2018, 09:08

Jesper Nielsen został tymczasowym prezesem Danske Banku i zastąpi Thomasa Borgena, który odszedł 19 września po ujawnieniu, że największy duński bank uczestniczył w praniu pieniędzy na wielką skalę.

Akcjonariusze Danske Banku głośno protestowali, że Borgena pozostawiono na stanowisku do wyłonienia następcy. Decyzja o przejęciu obowiązków przez Nielsena, szefa Danske Banku w Danii, ma prawdopodobnie uciszyć głosy krytyki. 

Największy bank Danii znalazł się w centrum skandalu kiedy ujawniono, że jego estoński oddział obsłużył w ciągu kilku lat transakcje wartości aż 200 mld EUR, z czego większość budzących wątpliwości. 

- Jest kilka powodów, dlaczego ma sens zatrudnienie tymczasowego prezesa zamiast wskazanie stałego – powiedział Per Hansen z Nordnet w Kopenhadze. – Danske Bank prawdopodobnie zdecydował, że ważne jest rozpoczęcie ery „po Borgenie” tak szybko jak to możliwe. Dla inwestorów większe znaczenie ma znalezienie stałego następcy, dlatego dzisiejsza wiadomość nie będzie miała dużego wpływu na cenę akcji – dodał.

Akcje Danske Banku tanieją o 0,6 proc. w poniedziałek rano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu