Danske Bank: szwajcarski frank i skandynawskie waluty najbardziej wrażliwe na wojnę handlową

opublikowano: 17-07-2018, 07:06

Danske Bank twierdzi, że nasilająca się wojna handlowa może mieć najgorszy wpływ na franka szwajcarskiego oraz korony: szwedzką i duńską.

- Skandynawskie waluty są podatne na eskalację wojny handlowej, bo to małe, otwarte gospodarki, a w przypadku Danii dodatkowo chodzi o jej zależność o globalnej aktywności rynku przewozów morskich – napisał Jens Naervig Pedersen z Danske Banku.  – Frank szwajcarski także jest wysoko na liście, bo to mała, otwarta gospodarka, ale także z relatywnie dużą ekspozycją na gospodarkę Chin – dodał.

Danske Bank
Zobacz więcej

Danske Bank fot. Bloomberg

Wśród gospodarek wschodzących jedną z ofiar wojny handlowej ma być węgierski forint, ocenia Danske Bank, wskazując wrażliwość gospodarki Węgier na zmiany cen metali.

Duński bank zwraca uwagę, że w grupie walut najmniej dotkniętych eskalacją wojny handlowej są dolar amerykański i chiński juan. Powodem jest to, że reprezentują duże i otwarte gospodarki, a ponadto niewielką korelację z cenami metali.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu