Danuta Wawrzynkiewicz doradcą prezydenta ds. finansów publicznych

opublikowano: 01-02-2007, 10:25

Danuta Wawrzynkiewicz została doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego w sprawach finansów publicznych, w tym finansów samorządu terytorialnego - poinformowało w czwartek Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta.

Danuta Wawrzynkiewicz została doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego w sprawach finansów publicznych, w tym finansów samorządu terytorialnego - poinformowało w czwartek Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta.

Wawrzynkiewicz - absolwentka Zawodowych Studiów Administracyjnych na Uniwersytecie Warszawskim, od wielu lat specjalizująca się w problematyce finansów publicznych i samorządowych - objęła funkcję 1 lutego.

W latach 1996-2000 Wawrzynkiewicz była dyrektorem Departamentu Finansów Samorządu Terytorialnego w Ministerstwie Finansów, a przez kolejne cztery lata - doradcą ministra finansów. W resorcie tym zajmowała się pracami systemowymi związanymi z finansami publicznymi.

Jak podaje prezydenckie Biuro Prasowe, w latach 1989-2000 współpracowała przy tworzeniu wszystkich podstawowych aktów prawnych, stanowiących dziś system finansów samorządu terytorialnego; współtworzyła również przepisy dotyczące finansów publicznych.

Była przedstawicielem ministra finansów w Krajowym Sejmiku Samorządu Terytorialnego - pierwszej ogólnokrajowej reprezentacji samorządu. Następnie pracowała w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. W latach 2004-2006 sprawowała funkcję skarbnika w Warszawie.

Od 2003 roku jest wykładowcą Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, gdzie prowadzi zajęcia z finansów publicznych i budżetów jednostek samorządu terytorialnego.

Od marca 2006 roku jest przedstawicielem prezydenta w Komisji Nadzoru Bankowego. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane