Dariusz Dąbski zrezygnował

Paweł Janas
27-06-2006, 00:00

Przewodniczący zdecydował, że woli pracować dla TV Puls. Podobno nie zgadza się też z planami zmian personalnych w zarządzie spółki.

W Płocku rozpoczyna się dzisiaj WZA PKN Orlen. Jednym z punktów obrad są zmiany w składzie rady nadzorczej. Zanim jednak swoje zdanie w tej sprawie wyrażą akcjonariusze, rada już zmniejszyła się o jedną osobę. W sobotę z funkcji jej przewodniczącego, po niespełna pół roku, zrezygnował Dariusz Dąbski. Wczoraj suchy komunikat w tej sprawie przekazała spółka.

Z paliw do telewizji

Jaki były motywy tej decyzji?

„Główny wpływ na moją decyzję miały inne projekty zawodowe (…). Uznałem także, biorąc pod uwagę obecną sytuację polityczną, że moja rezygnacja właśnie teraz, przed WZA, przyczyni się do dalszego stabilnego funkcjonowania PKN Orlen oraz umożliwi sprawny wybór mojego następcy podczas (…) WZA. Jakiekolwiek inne spekulacje dotyczące mojego odejścia nie mają żadnego uzasadnienia — twierdzi Dariusz Dąbski w komunikacie.

Jak wiadomo nieoficjalnie, „inne projekty” to plany związane z wejściem do rady nadzorczej TV Puls. Mówi się także, że obecny przewodniczący mógł się nie zgadzać z powracającymi pomysłami zmian w zarządzie PKN Orlen.

To już było

Warto przypomnieć, że 16 czerwca na podobny krok zdecydował się Jan Szomburg, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Lotos. Decyzję tłumaczył m.in. różnicą zdań między nim a resortem skarbu co do… zmian personalnych w spółce.

Podczas dzisiejszego WZA może także dojść do innych zmian. Jednym z kandydatów do rady jest Wiesław Rozłucki, były prezes giełdy zgłoszony przez ING Nationale-Nederlanden, mniejszościowego akcjonariusza. Z kolei sobotnia „Rzeczpospolita” podała, że odwołany może zostać (kojarzony z PO) Andrzej Olechowski, a do rady ma trafić Marek Drac-Tatoń, prezes Nafty Polskiej.

— Rozważam taką możliwość — mówi jej szef.

Być może to on zostanie też nowym przewodniczącym rady.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dariusz Dąbski zrezygnował