Dariusz Pawłoś nowym szefem Fundacji "Polsko-Niemieckie Pojednanie"

PAP
opublikowano: 08-02-2008, 10:25

Dariusz Pawłoś został nowym przewodniczącym zarządu Fundacji "Polsko-Niemieckie Pojednanie" - poinformowała w piątek rzeczniczka fundacji Magdalena Wida.

Jak podała Fundacja w komunikacie, minister Skarbu Państwa Aleksander Grad powołał Dariusza Pawłosia na stanowisko Przewodniczącego Zarządu Fundacji "Polsko-Niemieckie Pojednanie" z dniem 7 lutego.

Poprzedni szef fundacji Mariusz Muszyński, który kierował tą instytucją od stycznia 2006, został odwołany przez ministra Grada 27 grudnia ubiegłego roku.

Jak informowało ministerstwo stało się tak, ponieważ Muszyński stracił zaufanie sekretarza stanu w Kancelarii Premiera i pełnomocnika premiera do spraw zagranicznych Władysława Bartoszewskiego.

Dariusz Pawłoś ma 38 lat i jest absolwentem filologii germańskiej na lubelskim UMCS. Od 1995 r. nieprzerwanie pracuje w Fundacji "Polsko-Niemieckie Pojednanie", ostatnio jako dyrektor Biura Programowego i Współpracy z Zagranicą.

W latach 1998-2000 brał udział w międzynarodowych rokowaniach z przedstawicielami niemieckiego rządu i Fundacją Federalną "Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość" nt. wypłat świadczeń odszkodowawczych za pracę niewolniczą i przymusową na rzecz III Rzeszy oraz w rozmowach na temat odszkodowań z tytułu pracy przymusowej w austriackim parlamencie i kręgach gospodarczych.

W 2007 r. kierował Biurem Przedstawiciela Ministra Spraw Zagranicznych ds. Współpracy Polsko-Niemieckiej w MSZ. Dodatkowo prowadzi cykliczne wykłady dla niemieckich studentów w ramach Szkoły Letniej Uniwersytetu Warszawskiego. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Dariusz Pawłoś nowym szefem Fundacji "Polsko-Niemieckie Pojednanie"