Darmowa pomoc prawna dla firm

SW
opublikowano: 21-12-2011, 00:00

W Cafe Lex przedsiębiorcy, których nie stać na prawnika, mogą za darmo zasięgnąć opinii prawnej.

W listopadzie ruszyło Cafe Lex, wspólna inicjatywa Uczelni Łazarskiego oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP), skierowana do osób prywatnych i przedsiębiorców. Zadaniem Cafe Lex jest darmowe przygotowywanie informacji prawnych przez studentów ostatnich lat prawa Uczelni Łazarskiego.

Zainteresowani muszą umówić się na spotkanie, podczas którego studenci wysłuchają problemu, spiszą stan faktyczny oraz pytania. Następnie opracują odpowiedzi, które zostaną sprawdzone przez profesora z Uczelni Łazarskiego, współpracujących radców prawnych i adwokatów lub prawników ZPP. Całość potrwa do dwóch tygodni.

— Na tym etapie trudno powiedzieć, jak projekt będzie się sprawdzał w praktyce. Do tej pory obsłużyliśmy kilkunastu klientów — mówi Ama Chrzanowska, główna organizatorka projektu. Dodaje, że klienci mogą uzyskać informacje z zakresu m.in. prawa cywilnego, karnego, administracyjnego i gospodarczego. Merytorycznie nad całością przedsięwzięcia czuwa dr hab.

Robert Gwiazdowski, profesor Uczelni Łazarskiego, przewodniczący Rady Nadzorczej ZPP i adwokat. Cezary Kaźmierczak, prezes ZPP, mówi, że taka inicjatywa w dużej mierze niweluje problem sporego zapotrzebowania na porady prawne.

— Zgłaszało się do nas sporo przedsiębiorców, którzy nie byli członkami naszego związku i którym z uwagi na ograniczone zasoby nie byliśmy w stanie pomóc, bo w pierwszym rzędzie zajmujemy się naszymi członkami — twierdzi prezes ZPP. Dodaje, że wsparcie prawne dla członków ZPP pozostaje na niezmienionych zasadach i świadczą je związani z ZPP prawnicy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu