Darmowe zarządzanie własnymi pieniędzmi

Materiał partnera
opublikowano: 30-04-2018, 10:03
aktualizacja: 30-04-2018, 10:09

Zakładając konto w banku chcemy przede wszystkim móc w prosty sposób, w każdej chwili korzystać ze zgromadzonych na nim środków. Kryterium, które zazwyczaj decyduje o wyborze banku są opłaty.

A te, spisane w taryfach opłat i prowizji potrafią przyprawić o zawrót głowy. Coś co teoretycznie wydaje się być dostępne dla nas za złotówkę, po zagłębieniu się w wyjaśnienia spisane drobnym druczkiem okazuje się kosztować fortunę. Wprawdzie np. operatorzy telefoniczni, czy dostawcy rozrywki stopniowo upraszczają warunki korzystania z telefonów oferując za jedną, z góry określoną opłatę nielimitowane rozmowy, smsy itp., dowolną ilość filmów i muzyki w Netflixie, Showmax, czy Spotify, ale już w bankach różnie z tym bywa.

A klienci szukają prostych rozwiązań, spełniających ich indywidualne oczekiwania. Na tym tle konto Proste Zasady w Getin Banku pozytywnie się wyróżnia, nawet na tle innych kont osobistych, bo w prosty sposób można uniknąć opłaty za prowadzenie.

Za jedną płatność bezgotówkową na dowolną kwotę w miesiącu opłata (sięgająca 8 zł w przypadku braku płatności) nie jest pobierana. Dostajemy też darmową kartę debetową, nie zapłacimy prowizji za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce – i to bez konieczności spełniania żadnych warunków. Nie będziemy też musieli płacić za przelewy internetowe, zlecenia stałe, polecenia zapłaty. Osoby, które nie skończyły 26 roku życia, mają jeszcze prościej, bo prowadzenie konta mają bezpłatne bez konieczności spełniania jakiegokolwiek warunku.

Warto też sięgnąć po Pakiet Niezawodny, czyli ubezpieczenie medyczne i domowe assistance. Przez pierwsze sześć miesięcy nie zapłacimy za niego ani złotówki, przez kolejne bank będzie co miesiąc pobierał z konta 6 zł. Rezygnacja z Pakietu jest możliwa w każdej chwili, nawet zaraz po upłynięciu darmowych 6 miesięcy.

Pakiet daje nam prawo do odszkodowania m.in. w przypadku choroby lub awarii sprzętu RTV/AGD. W ciągu roku ubezpieczeniowego można skorzystać 7 razy z pakietu medycznego i 7 razy z assistance domowego.

Proste zasady obowiązują także gdy będziemy korzystać z konta i karty poza Polską. Tutaj nie unikniemy jednak opłat. Za wypłatę gotówki z bankomatu poza granicami naszego kraju zapłacimy prowizję w wysokości 4,5 proc., jednak nie niższą niż 10 zł., ale nie ma już dodatkowej prowizji za przewalutowanie. W przypadku płatności kartą MasterCard w krajach spoza strefy euro musimy liczyć się z podwójnym przewalutowaniem (najpierw według kursu MasterCard na euro, a następnie, zgodnie z kursem banku, na złote). W przypadku transakcji w euro płatność zostanie od razu rozliczona po kursie banku

Z pewnością warto sięgnąć po ubezpieczenie "Ochrona Karty", które ustrzeże nas przed nieuprawnionym użyciem karty (do kwoty 150 euro) oraz jej utratą wskutek kradzieży gotówki wypłaconej z bankomatu (do 6000 zł). Ubezpieczyciel zapewnia także pokrycie kosztów związanych z wydaniem dokumentów (w tym dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy itd.). Koszt ubezpieczenia to 4 zł miesięcznie.

Posiadając konto osobiste mamy możliwość regularnego odkładania dowolnej kwoty na jakiś cel. W ten sposób łatwo i prosto możemy uzbierać większą kwotę.  Oczywiście możemy też pożyczyć od banku pieniądze, wystarczy sprawdzić, ile będzie kosztować nas każda pożyczona złotówka – będziemy mieli wtedy jasność, czy stać nas na pożyczkę. W Getin Banku obowiązuje w tym przypadku prosta zasada – Za każde pożyczone 10 000 zł zapłacimy rocznie 1 000 zł. Wygodnie jest też skonsolidować wszystkie pożyczki. Mając tylko jedną ratę kredytu gotówkowego łatwiej zapanujemy nad zobowiązaniami i unikniemy stresu.

Bank radzi też oddzielić pieniądze na rachunki od tych na codzienne życie. Dzięki temu nie wydamy więcej niż możemy. Ułatwi nam to konto z dodatkową funkcją Sejfu, czyli czasowej blokady środków. W Sejfie możemy trzymać środki na opłaty, a na koncie głównym te, na codzienne życie. Gdy przyjdzie czas na opłacenie jakiegoś rachunku wystarczy, że odblokujemy odpowiednią kwotę i uregulujemy zobowiązania.

Takie konto z pewnością ułatwi nam życie i dysponowanie własnymi pieniędzmi i to za darmo.

WYBRANE OPŁATY
PROWADZENIE KONTA
PROSTE ZASADY 0 PLN PRZELEW INTERNETOWY 0 PLN

PROWADZENIE KONTA
OSZCZĘDNOŚCIOWEGO 0 PLN WYPŁATY Z BANKOMATÓW
W POLSCE 0 PLN PAKIET NIEZAWODNY
DO KONTA 0 PLN / 6 PLN MIESIĘCZNA OBSŁUGA KARTY 0 PLN
PAKIET OCHRONA KARTY 4 PLN

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Darmowe zarządzanie własnymi pieniędzmi