Davis: Polska chce postępu w negocjacjach ws. Brexitu

PAP
opublikowano: 17-11-2017, 15:20

Brytyjski minister ds. wyjścia z Unii Europejskiej David Davis oświadczył w piątek w wywiadzie dla BBC, że wiele państw UE "chce pójść naprzód" w negocjacjach ws. Brexitu; wskazał m.in. na Polskę, Holandię, Włochy i Hiszpanię.

W rozmowie z BBC po czwartkowym wystąpieniu w Berlinie Davis powiedział, że Wielka Brytania "oferowała kreatywne kompromisy, ale nie zawsze znajdowało to odzew" strony unijnej w dotychczasowych rozmowach.

David Davis
Zobacz więcej

David Davis Bloomberg

Pytany o to, czy jego zdaniem Niemcy i Francja wstrzymują dalszy postęp, Davis odparł, że "jest jasne, że jako dwa największe kraje UE mają największy wpływ", a ostateczna decyzja "należy do wszystkich 27 państw".

Jednocześnie podkreślił, że wiele państw, w tym Polska, Holandia, Włochy i Hiszpania, "chce postępu". Według ministra "widzą (one), że z przyszłego porozumienia handlowego wynikają dla nich duże korzyści".

Wielka Brytania rozpoczęła proces wyjścia z Unii Europejskiej 29 marca br. i opuści Wspólnotę 29 marca 2019 roku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu