DB Energy rozpoczyna ofertę publiczną o oczekiwanej wartości 14 mln zł z tytułu emisji nowych akcji

Partnerem publikacji jest DB Energy S.A.
opublikowano: 14-03-2023, 16:32
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Komisja Nadzoru Finansowego 27 lutego 2023 r. zatwierdziła prospekt DB Energy S.A., w związku z ofertą publiczną i przenosinami notowań na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Zgodnie z harmonogramem zapisy dla inwestorów detalicznych odbędą się w dniach 20-29 marca 2023 r.

Nowa emisja obejmuje nie więcej niż 415 000 akcji serii D kierowanej do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych. Oczekiwane wpływy z oferty publicznej nowych akcji zostaną przeznaczone na:

•rozwój działalności w modelu inwestycyjnym, w tym modelu ESCO,

•intensyfikację działań związanych z internacjonalizacją,

•kontynuację działalności badawczo-rozwojowej.

– Rozpoczęcie oferty publicznej to dla nas kluczowy krok, który przybliża DB Energy do dołączenia do grona spółek notowanych na rynku głównym GPW. W ostatnich kwartałach odnotowujemy zwiększone zainteresowanie energooszczędnymi rozwiązaniami wśród przedsiębiorców, co uświadamia nam, że jesteśmy gotowi do wejścia na kolejny poziom skalowania naszej działalności. Naszą intencją jest debiut na GPW jeszcze w drugim kwartale 2023 – komentuje Krzysztof Piontek, prezes zarządu DB Energy.

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie promocyjny (reklama) i nie stanowi oferty sprzedaży ani zaproszenia do nabycia papierów wartościowych spółki DB Energy S.A. („Spółka”), ani w żadnym wypadku nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji o nabyciu lub objęciu papierów wartościowych spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane