DB Energy S.A. ustaliła cenę maksymalną akcji serii D na 29 zł i maksymalną wartość oferty publicznej na poziomie 12 mln zł

Partnerem publikacji jest DB Energy S.A.
opublikowano: 20-03-2023, 13:30
aktualizacja: 20-03-2023, 15:41
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

20 marca 2023 r. ruszają zapisy w transzy inwestorów detalicznych.

16 marca 2023 r. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła suplement do prospektu DB Energy z ceną maksymalną nowo emitowanych akcji serii D w trwającej ofercie publicznej. Wynosi ona 29 zł za jedną akcję oferowaną. Dzięki emisji nowych akcji firma planuje pozyskać do 12,035 mln zł na rozwój działalności w modelu inwestycyjnym, w tym modelu ESCO, intensyfikację działań związanych z internacjonalizacją oraz kontynuację prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej. W poniedziałek, tj. 20 marca r., rozpoczynają się zapisy na akcje spółki w transzy inwestorów detalicznych, które potrwają do 29 marca br. Zgodnie z harmonogramem oferty publicznej, w II połowie kwietnia 2023 r. zakładany jest pierwszy dzień notowań Akcji Serii B i C oraz PDA na rynku równoległym GPW. Pierwszy dzień notowań nowych akcji planowany jest w około połowy maja, co będzie równoznaczne z notowaniem na GPW wszystkich akcji dopuszczonych.

- 20 marca rozpoczynamy kluczowy etap oferty publicznej, tj. przyjmowanie zapisów w transzy inwestorów detalicznych oraz proces budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Model biznesowy i strategia rozwoju DB Energy spotykają się z pozytywnymi ocenami i zainteresowaniem wśród inwestorów, co pozwoliło nam ustalić cenę maksymalną na poziomie 29 zł za jedną akcję serii D. To oznacza maksymalną wartość oferty na poziomie 12 mln zł. Środki w głównej mierze posłużą na rozwój działalności w modelu inwestycyjnym, w tym inwestycje w projekty w modelu ESCO – komentuje Krzysztof Piontek, prezes zarządu DB Energy.

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie promocyjny (reklama) i nie stanowi oferty sprzedaży ani zaproszenia do nabycia papierów wartościowych spółki DB Energy S.A. z siedzibą we Wrocławiu („Spółka”), ani w żadnym wypadku nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji o nabyciu lub objęciu papierów wartościowych Spółki.

Prospekt Spółki („Prospekt”) przygotowany w związku z ofertą publiczną akcji Spółki („Akcje”) i ich dopuszczeniem i wprowadzeniem do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. („GPW”) został zatwierdzony w dniu 27.02.2022 r. przez Komisję Nadzoru Finansowego („KNF”). Zatwierdzenia Prospektu przez KNF nie należy rozumieć jako poparcia dla papierów wartościowych Spółki oraz dopuszczenia ich do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW. Prospekt łącznie z ewentualnymi suplementami i komunikatami aktualizującymi, jest jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o Spółce oraz ofercie publicznej Akcji, a także o dopuszczeniu Akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW. Inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków . Potencjalni inwestorzy powinni przeczytać cały Prospekt przed podjęciem decyzji inwestycyjnej w celu pełnego zrozumienia potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z decyzją o zainwestowaniu w papiery wartościowe Spółki.

Prospekt, wraz z ewentualnymi suplementami i komunikatami aktualizującymi, został udostępniony na stronie internetowej Spółki pod adresem: www.dbenergy.pl, jak również, dodatkowo, wyłącznie w celach informacyjnych, na stronie internetowej firmy inwestycyjnej – Dom Maklerski Navigator S.A. pod adresem: www.dmnavigator.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane