DB PBC ma pieniądze i bierze się do roboty

Beata Tomaszkiewicz
opublikowano: 05-07-2007, 00:00

DB PBC ma zapewniony kapitał i na rozbudowę sieci, i na kredyty, i na nowe projekty. Teraz już tylko działać, działać, działać.

DB PBC ma zapewniony kapitał i na rozbudowę sieci, i na kredyty, i na nowe projekty. Teraz już tylko działać, działać, działać.

Deutsche Bank PBC, detaliczne ramię niemieckiego koncernu DB, dostanie od inwestora 185 mln zł na rozwój. W związku z tym jego kapitał zakładowy wzrośnie do 581,6 mln zł. Nastąpi to w drodze emisji akcji skierowanej właśnie do większościowego akcjonariusza.

— Celem emisji jest utrzymanie współczynnika wypłacalności na poziomie wyższym od wymaganego (wymagany wynosi 8 proc. — przyp. red.), przy równoczesnym utrzymaniu wysokiej dynamiki rozwoju — mówi Marek Kulczycki, prezes DB PBC.

Precyzuje, że znaczna część pieniędzy zostanie przeznaczona na rozwój db kredyt, nowej linii biznesowej, z którą bank wystartował w tym roku. Oferuje ona kredyty gotówkowe, podczas gdy do tej pory spółka specjalizowała się w kredytach hipotecznych oraz obsłudze bardziej zamożnej grupy klientów indywidualnych. Marek Kulczycki oczekuje, że w tym roku kredyty gotówkowe zaciągnie kilkadziesiąt tysięcy klientów, a aktywa sięgną kilkuset milionów złotych. By marzenia stały się realne, równolegle z wejściem na rynek consumer finance, bank rozpoczął rozbudowę sieci. O ile na początku roku miał 65 placówek, o tyle na koniec zamierza ich mieć przynajmniej 125.

Do sprzedaży produktów DB PBC zamierza zatrudniać agentów i podpisywać umowy z pośrednikami kredytowymi. Wszystko po to, by utrzymać bardzo wysoką dynamikę wzrostu wolumenów. W pierwszym kwartale w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku bank miał ponad 100-procentowy przyrost kredytów — do 3,9 mld zł i ponad 60-procentowy depozytów — do 3,7 mld zł. Oznacza to, że w pierwszej części 2007 r. udawało się mu utrzymywać wzrosty z 2006 r. Niewykluczone, że drugi kwartał nie był gorszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy