DB: rekomenduje TAK JAK RYNEK dla Netii

Przemek Barankiewicz
13-08-2001, 17:57

Deutsche Bank zapowiedział rewizję w dół prognoz wyników dla Netii. Raport z 9 sierpnia skomentował rezultaty rozmów zarządu spółki z inwestorami, które odbyły się dzień wcześniej. Przedstawiciele spółki chcieli rozwiać wątpliwości rynku dotyczące finansowania Netii oraz jej zdolności do osiągnięcia progu rentowności. DB wydał operatorowi rekomendację TAK JAK RYNEK, ale nie utrzymuje jego papierów w portfelu rynków wschodzących.

Władze Netii potwierdziły, że mają zapewnione fundusze do końca I kwartału 2002r. Mimo to, zarząd zamierza zredukować tegoroczne wydatki kapitałowe o 40 mln USD. W przyszłym roku ich wartość ma wynieść 150 mln USD. Obecnie trwają rozmowy z Telią, strategicznym inwestorem polskiej firmy, które zaowocować mają rozwiązaniem finansowych problemów operatora.

Netia tłumaczy dużą liczbę abonentów, którzy zrezygnowali z usług w II kwartale, spowolnieniem gospodarczym oraz wyczyszczeniem bazy klientów z „martwych umów”. Spowolnienie gospodarcze oraz presja cenowa doprowadziły także do spadku przychodów z jednej linii (RPU) w okresie kwiecień-czerwiec 2001. Netia przyznała jednocześnie, że pozyskanie klientów biznesowych w stolicy będzie trudniejsze niż wcześniej sądzono.

Rekomendacja została wydana przy kursie 9,9 zł. Na poniedziałkowym zamknięciu GPW akcje operatora wyceniano na 6,7 zł – najniżej w historii.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DB: rekomenduje TAK JAK RYNEK dla Netii