DB zagra pod Euro 2012

ET
opublikowano: 19-03-2008, 00:00

Bank gra pod mistrzostwa. Gotów jest wejść w inwestycje o zasięgu ogólnopolskim i regionalnym. Piłka jest po stronie samorządów.

Bank gra pod mistrzostwa. Gotów jest wejść w inwestycje o zasięgu ogólnopolskim i regionalnym. Piłka jest po stronie samorządów.

Deutsche Bank Polska (DB), specjalizujący się w bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, po raz pierwszy zarobił ponad sto milionów. Dokładnie 103 mln zł. Zysk skonsolidowany z 2007 r. był jeszcze wyższy (125 mln zł). Bank rozliczał się już bowiem wspólnie ze swoim biurem maklerskim DB Securities.

Na działalności bankowej DB zarobił 168 mln zł. Z głównych linii biznesowych największe przychody uzyskał na rynku walutowym i z instrumentów pochodnych, ale najszybciej rosły obroty w bankowości transakcyjnej (o 34 proc.).

Z ważniejszych planów na ten rok DB zapowiada mocniejsze wejście w sektor publiczny, rynek energetyczny (energia odnawialna oraz finansowanie mostów energetycznych łączących Polskę z innymi krajami) oraz inwestycje infrastrukturalne. Bank jest też mocno zainteresowany udziałem finansowym w projektach związanych z Euro 2012.

— Chcemy współpracować z regionalnymi portami lotniczymi także przy inwestycjach typu equity — mówi Krzysztof Kalicki, prezes DB Polska.

Bank gotów jest również finansować inwestycje infrastrukturalne w miastach, które będą organizowały rozgrywki piłkarskie. Prezes Kalicki wyjaśnia jednak, że aby DB mógł w nie wejść, samorządy muszą przygotować gotowe projekty inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu