De Becker: za włamaniem do smartfona Bezosa stoją Saudyjczycy

opublikowano: 01-04-2019, 07:15

To Saudyjczycy są odpowiedzialni za włamanie do smartfona Jeffa Bezosa i przekazanie skradzionych informacji, które miały mu zaszkodzić, tabloidowi, twierdzi Gavin de Becker, wynajęty przez szefa Amazon.com do przeprowadzenia prywatnego dochodzenia.

Hakerzy przekazali National Enquirer zdjęcia i wiadomości tekstowe ze smartfona Bezosa wskazujące, że najbogatszy człowiek na świecie miał romans. Tabloid opublikował je w styczniu. W lutym Bezos oskarżył wydawcę gazety o próbę szantażu polegającego na groźbie publikacji intymnych zdjęć z jego telefonu.

Zobacz więcej

Jeff Bezos

fot. Bloomberg

De Becker twierdzi, że afera była zemstą władz Arabii Saudyjskiej za nagłaśnianie przez należący do Bezosa dziennik „Washington Post” sprawy zabójstwa w saudyjskim konsulacie w Turcji opozycyjnego dziennikarza Jamala Khashoggiego. Był on wcześniej jednym z autorów publikujących w gazecie.

- Niektórzy Amerykanie będą zaskoczeni kiedy dowiedzą się, że rząd Arabii Saudyjskiej był bardzo zainteresowany zaszkodzeniu Jeffowi Bezosowi od października ubiegłego roku, kiedy Washington Post zaczął serię artykułów o zabójstwie Khashoggiego – powiedział De Becker. – Jest jasne, że książę koronny Mohammed bin Salman uważa Washington Post za jednego z głównych przeciwników – dodał.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy