Dealerzy TMS Brokers komentują wyniki PB

  • pb.pl na forex
opublikowano: 30-05-2012, 11:48

Zgodnie z omawianym we wczorajszym komentarzu scenariuszem, wybicie istotnego wsparcia na EURUSD na poziomie 1,25 przyniosło bardzo pozytywne konsekwencje dla rachunku „Pulsu Biznesu”.

Obecna stopa zwrotu na koncie waha się w okolicach +28 proc. Liderami wzrostów są po raz kolejny pozycje na amerykańskich obligacjach, czego przyczyn należy wypatrywać we wczorajszym słabym odczycie indeksu Conference Board. Zarządzający zdecydowali się również na realizację zysków z pozycji na kontrakcie CFD na WIG20, księgując blisko dwuprocentowy zysk na czterech setnych kontraktu.

Nieco gorzej wyglądają natomiast perspektywy transakcji na GO_SP500. Kontrakt być może zanegował wyjście górą z formacji odwróconej głowy z ramionami i realizuje obecnie wariant prospadkowego klina. Patrząc na sytuację techniczną na tym indeksie, sygnałem do zamknięcia pozycji i ewentualnego odwrócenia sentymentu powinno być wybicie ostatniego istotnego dołka w okolicach 1316.

Uwagę inwestorów dziś zwraca dość spora dywergencja między notowaniami światowych rynków akcyjnych i kursem EURUSD. Z jednej strony giełdy są ciągle w fazie ruchów korekcyjnych, z drugiej natomiast euro zalicza kolejne lokalne rekordy słabości w stosunku do dolara. Patrząc na tę sytuację wydaje się, że głównym dylematem, przed jakim stanie „Puls Biznesu” będzie decyzja, kiedy zdecydować się zrealizować powiększające się z każdym dniem zyski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane