Debiut Katarzyny Sobstyl

MK
opublikowano: 26-11-2008, 00:00

Zarządzany przez Katarzynę Sobstyl klub piłkarski Ruch Chorzów wkrótce zadebiutuje na New Connect.

Zarządzany przez Katarzynę Sobstyl klub piłkarski Ruch Chorzów wkrótce zadebiutuje na New Connect.

Chorzowski Ruch to pierwszy klub sportowy, który pojawi się na warszawskiej giełdzie. Jak informuje Katarzyna Sobstel, prezes spółki, debiut nastąpi w ciągu 1,5-2 miesięcy. Obecnie firma przygotowuje emisję akcji w trybie private placement, z której chce uzyskać minimum 5 mln zł.

Decyzję o wejściu na New Connect pani prezes tłumaczy chęcią upublicznienia, kreowania i rozbudowy marki.

— Pieniądze wykorzystamy na inwestycje w klub, czyli zarówno w piłkarzy, jak i w infrastrukturę — podkreśla Katarzyna Sobstyl.

Historia klubu sięga 1920 r. Ruch Chorzów to 14-krotny mistrz i 5-krotny wicemistrz Polski, a także 3-krotny zdobywca pucharu kraju. Po jesiennej rundzie ekstraklasy "niebiescy" zajmują 11. miejsce w tabeli. W latach 70. klub dwa razy grał w ćwierćfinałach europejskich pucharów. Klubowi znów się marzy udział w tych rozgrywkach, już w sezonie 2009/10.

Głównymi akcjonariuszami Ruchu są Mariusz Klimek, właściciel firmy Reporter, i Dariusz Smagorowicz, wiceprezes i jeden z głównych akcjonariuszy giełdowego Pronoksu. Autoryzowanym doradcą jest Secus Asset Management.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu