Debiutanci muszą dopiero zyskać sobie uznanie. Pracą

Kamil Zatoński
opublikowano: 22-01-2007, 00:00

W tym roku debiutanci nie zajęli eksponowanych miejsc w rankingu. Najwyżej — na 12. miejscu — znalazł się Dom Development.

W tym roku debiutanci nie zajęli eksponowanych miejsc w rankingu. Najwyżej — na 12. miejscu — znalazł się Dom Development.

Takiej niespodzianki, jak rok temu, tym razem nie było. Debiutant nie został — jak Bioton — Giełdową Spółką Roku. Dom Development, najlepszy spośród nowicjuszy, znalazł się tuż za pierwszą dziesiątką — na 12. miejscu.

Warszawski deweloper wysoką pozycję zawdzięcza miejscom na podium w dwóch z pięciu najważniejszych kategorii — „Sukces w ubiegłym roku” i „Perspektywy rozwoju”. W pierwszej z nich Dom Development był drugi, tuż za TVN. W drugiej zajął trzecie miejsce, za TVN i Cersanitem. Wysoką ósmą pozycję w kategorii „Sukces w 2006 r.” zajęła także HTL-Strefa.

Specjaliści bardzo wysoko oceniają perspektywy rozwoju Bankiera.pl. Portal finansowy zajął w tej kategorii piąte miejsce. To nie jest niespodzianka, bo rynek reklamy internetowej po latach zastoju mocno ruszył do przodu. Według różnych danych, segment ten rósł w minionym roku w tempie od 46 do 63 proc.

Być może niska znajomość poszczególnych debiutantów zadecydowała, że trudno ich się doszukiwać w czołówce kategorii „Jakość produktów i usług”. Najlepszy — Sfinks — uplasował się dopiero na 22. pozycji. Pięć oczek niżej wylądował producent i dystrybutor obuwia Gino Rossi. Spółka ta ceniona jest za to najwyżej spośród debiutantów w prestiżowej kategorii „Kompetencje zarządu” (28. miejsce). Tylko trochę niżej znalazły się Dom Development i HTL Strefa.

Za pozytywnymi ocenami obuwniczej spółki stoją zapewne dobre relacje z inwestorami. W tej kategorii firma kierowana przez Macieja Fedorowicza znalazła się na 16. pozycji. Większość pozostałych debiutantów ma tu jeszcze sporo do zrobienia. Aż siedmiu znalazło się bowiem dopiero w trzeciej setce zestawienia. Jeszcze gorzej jest pod względem znajomości nowicjuszy wśród analityków. Aż jedenastu emitentów wylądowało w ostatniej setce. Asseco Słowacja, Arteria i LSI Software znalazły się w ostatniej dziesiątce.

Kogo eksperci polecają uwadze inwestorów? Bardzo wysoko, bo aż na czwartym miejscu, wylądował Sfinks. Specjaliści rekomendują też akcje Bankiera.pl (7. pozycja) i Dom Development (14.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Debiutanci muszą dopiero zyskać sobie uznanie. Pracą