Debiutant nie zawodzi

SG
opublikowano: 04-08-2006, 00:00

Po bardzo udanym pierwszym półroczu producent folii myśli o przejęciach.

Eurofilms przez pierwsze dwa kwartały zwiększyła przychody o 17 proc., a zysk netto o 177 proc. Wyniki osiągnięte przez niedawnego giełdowego debiutanta przekonały inwestorów. Kurs rósł wczoraj ponad 6 proc. i po raz pierwszy od debiutu zdecydowanie oddalił się od ceny emisyjnej (4 zł). Eurofilms podtrzymuje prognozy finansowe i rozważa kolejne działania, z przejęciem włącznie.

W I półroczu przychody spółki wyniosły 56,12 mln zł, a zysk netto przekroczył 2 mln zł. Zgodnie z zapowiedziami w czasie emisji spółka zwiększa sprzedaż eksportową: w drugim kwartale z 19 proc. przychodów do 26 proc.

— Po półroczu zdecydowanie przekroczyliśmy planowany budżet na ten okres. Dzięki uruchomieniu w maju trzeciej linii do produkcji folii stretch nasze zdolności produkcyjne wzrosły o 50 proc. — mówi Grzegorz Kędzierski, prezes Eurofilms.

Popyt jest bardzo duży, więc firma nie miała kłopotów ze zwiększeniem wyników.

— Podtrzymujemy prognozy, a po wynikach trzeciego kwartału rozważymy, czy możliwe jest ich podniesienie — mówi prezes.

Prognoza na koniec roku zakłada wypracowanie przychodów na poziomie 133,42 mln zł i zysku netto wysokości 5,5 mln zł.

— Oczekuję udanego drugiego półrocza. W listopadzie oddamy kolejną linię produkcyjną folii PVC. Będziemy opracowywać plan strategii na 2007 r. Myślimy o kolejnych inwestycjach w produkcję, bo rynek rośnie szybciej, niż oczekiwaliśmy. Możliwe również, że będziemy chcieli przejąć spółkę z branży — dodaje prezes Eurofilms.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu