Gorzki debiut czekoladek na giełdzie

opublikowano: 09-11-2017, 22:00
aktualizacja: 10-11-2017, 11:27

Notowania Cambridge Chocolate Technologies spadają w debiucie na NewConnect.

Od picia mleka można być większym, a od jedzenia czekolady — piękniejszym. Taki pomysł na biznes ma spółka Cambridge Chocolate Technologies (CCT) z portfela giełdowego Adiuvo Investments, która weszła w piątek na NewConnect.

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

Debiutant zajmuje się rozwojem słodyczy funkcjonalnych, czyli m.in. czekolady wzbogacanej o składniki, które mają przeciwdziałać starzeniu się skóry, czy czekolady mlecznej, która ma mieć te same właściwości zdrowotne co jej gorzki odpowiednik, zrobiony z kakao. Z oferty prywatnej poprzedzającej debiut spółka zebrała 20 mln zł. Jej głównym akcjonariuszem jest pośrednio Adiuvo Investments, kontrolujące 68 proc. akcji. CCT miało w ubiegłym roku 3,5 mln zł przychodów i 3,7 mln zł straty netto.

Największymi rynkami Esthechoc, czyli pierwszej wprowadzonej na rynek czekolady CCT, były w ubiegłym roku Tajwan, USA i Arabia Saudyjska. Przedstawiciele spółki zapowiadają wprowadzanie na rynek kolejnych produktów w tym i przyszłym roku oraz organiczny rozwój sprzedaży. Ostatecznym celem spółki nie jest jednak zbudowanie własnymi siłami globalnej dystrybucji, tylko sprzedaż technologii i praw do marek inwestorom strategicznym.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gorzki debiut czekoladek na giełdzie