Decyzja o naliczeniu Action 37 mln zł zaległego VAT utrzymana

GSU
opublikowano: 04-04-2018, 16:29
aktualizacja: 04-04-2018, 16:30

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie utrzymał w mocy decyzję organu pierwszej instancji określającą zobowiązanie podatkowe, tj. uznał, że Action zawyżył podatek naliczony do odliczenia w łącznej wysokości blisko 37 zł oraz naliczył 0,35 mln zł odsetek. Spółka nie zgadza się z  rozstrzygnięciem i planuje je zaskarżyć.

Action w lipcu 2016 r. informował, że Dyrektora Urzędu Skarbowego w Warszawie uznał, że spółka zawyżyła podatek naliczony do odliczenia w łącznej wysokości 36 mln zł zł. Decyzja dotyczyła podatku za styczeń i luty 2013 r.

Decyzje organów skarbowych były bezpośrednim powodem złożenia przez Action w 2016 r. wniosku o postępowanie restrukturyzacyjne.

Zarząd Action poinformował też, że podjął decyzję o przystąpieniu do negocjacji z wierzycielami w postępowaniu sanacyjnym celem zawarcia układu. Negocjacje dotyczyć mają zagadnień kluczowych dla treści układu, tj. w szczególności warunków restrukturyzacji zobowiązań spółki.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu