Decyzja o wielkiej kaucji w sprawie WGI została odłożona

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, sąd nie rozpatrzył wniosku oskarżycieli posiłkowych o podniesienie poręczenia majątkowego wobec szefów Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej (WGI) do niemal 7 mln zł od głowy.

Zobacz więcej

Marek Wiśniewski

Po tym jak sąd uchylił zakaz opuszczania kraju przez trójkę oskarżonych, niektórzy oskarżyciele posiłkowi wnieśli o zwiększenie poręczeń z 200 tys. zł do 6,8 mln zł na każdego oskarżonego. Dodatkowo chcą by hipotekę willi, z którą jeden jest związany podnieść z 3,3 do 10 mln zł.

Na poprzedniej rozprawie reprezentantka prokuratury stwierdziła, że do wniosków oskarżycieli posiłkowych odniesie się na następnej rozprawie. Tym razem organy ścigania reprezentował inny prokurator i zawnioskował o odroczenie decyzji w tej sprawie do czasu rozpatrzenia przez sąd zażalenia oskarżycieli posiłkowych na decyzję o zwrocie oskarżonym paszportów i uchyleniu decyzji o zakazie opuszczania kraju.

Cała trójka oskarżonych stawiła się dzisiaj w sądzie. Na poprzedniej rozprawie obecny był jeden.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Decyzja o wielkiej kaucji w sprawie WGI została odłożona